Dla wielu z nas kupno mieszkania jest spełnieniem marzeń. Radość jednak znika, gdy stajemy w obliczu wyboru mieszkania, szczególnie w Warszawie. Ilość dostępnych tutaj możliwości jest tak duża, że nie jednego może przytłoczyć. Jak sobie z tym poradzić? Które dzielnice brać pod uwagę przy wyborze mieszkania? Sprawdzamy kilka propozycji.

Mieszkania w Centrum

Centrum to jedna z najpopularniejszych dzielnic Warszawy. Czy jednak z Centrum warto wiązać swoją przyszłość? Wszystko zależy od tego, czy zależy nam na mieszkaniu w jednej z najbardziej zatłoczonych dzielnic. Centrum Warszawy stanowi najczęściej oblegane miejsce, to tutaj jest najwięcej atrakcji, ale nie tylko. To tutaj działa też wiele firm, więc również ruch w Centrum jest bardzo duży. Dlatego warto się zastanowić, czy tego właśnie potrzebujemy? Choć Centrum zapewnia dostęp do wielu punktów, czy sklepów, to niestety życie tutaj bywa trudne. Trzeba mierzyć się z korkami, hałasem i tłokiem. Czy aby na pewno takie rozwiązanie zapewni nam komfort? Nie da się również ukryć, że w Centrum mieszkania są najdroższe, czasami nawet kosztują dwa lub trzy razy więcej niż w innych dzielnicach Warszawy. Dlatego, zanim zaczniemy tutaj szukać czego dla siebie, zastanówmy się, czy mieszkanie w Centrum zapewni nam komfort i szczęście.

Mieszkania na Bemowie

A może mieszkanie na Bemowie? Bemowo dzieli niewielka odległość od Centrum, jest dobrze skomunikowane z całą Warszawą, więc bez trudności dotrzemy stąd w każde miejsce. Poza tym to miejsce jest mniej zatłoczone, więc również nie spędzimy tyle czasu w korkach, co w Centrum. Na Bemowie nie brakuje terenów zielonych, a więc cisza i spokój, więc też zapewnimy sobie idealne warunki do odpoczynku. Nie sposób również pominąć faktu, że bemowo nowe mieszkania zapewnia w bardzo przystępnych cenach. Za taki sam metraż na Bemowie zapłacimy o wiele mniej niż w Centrum, więc zostaną nam środki, które będziemy mogli przeznaczyć na remont, czy wyposażenie mieszkania. Na Bemowie nie brakuje szkół, więc również dzieci będą miały blisko i nie będą musiały się męczyć z długimi dojazdami.

Mieszkania na Mokotowie

Również dużą popularnością cieszy się Mokotów. Jak tutaj dokładnie wygląda rynek nieruchomości? Czy na Mokotowie warto szukać mieszkania? To znów indywidualna kwestia. Na pewno Mokotów jest jedną z chętniej wybieranych dzielnic, więc również ceny za mieszkania są wyższe niż na przykład na Bemowie, czy na Ursusie. Na tym jednak nie koniec, niestety Mokotów to również dzielnica, która każdego dnia boryka się z korkami. Dlatego warto zastanowić się, czy tak sobie wyobrażamy życie na Mokotowie, bo choć ta dzielnica ma swój wyjątkowy klimat, to niestety codzienność bywa uciążliwa.

 

Podsumowując, widać, że wybór mieszkań w Warszawie jest bardzo duży. Na tle wymienionych propozycji, to jednak Bemowo się wyróżnia, więc warto mu się przyjrzeć bliżej i sprawdzić, czy to miejsce, które będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom i zapewni nam wygodne życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *