Badanie w postaci rezonansu magnetycznego przynosi wiele korzyści, jeśli chodzi o wczesne wykrywanie chorób wszelkiego rodzaju. Często spotykamy się z zapytaniami, czy lepiej i wygodniej ze względu na koszty jest skorzystać z rezonansu państwowego czy prywatnego? Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych powiedzielibyśmy, że zdecydowanie polecamy prywatne badania tego typu. Na szczęście w tej kwestii wiele się zmieniło. Zauważyć można zwiększony poziom badań za pomocą rezonansu magnetycznego w państwowych ośrodkach i szpitalach. Przyczyniły się do tego liczne dotacje oraz rozbudowane poziomy wsparcia finansowego dla polskich placówek medycznych, które jeszcze dwadzieścia lat temu w większości pracowały na przestarzałych sprzętach. Badania, niby wykonywane na wyższym poziomie, niż wcześniej, nie dawały jednak pełnego obrazu zagrożenia, dlatego istniało ryzyko zbyt późnego wykrycia choroby i związanych z tym powikłań. Nowoczesny rezonans magnetyczny pozwala nareszcie wykryć wszystkie dolegliwości całego ciała, by w porę zacząć je skutecznie leczyć.

 

Rezonans magnetyczny – gdzie można wykonać go tanio?

 

Ceny za wykonanie rezonansu magnetycznego w prywatnych ośrodkach są w miarę jednakowe, ale nie wszędzie można liczyć na odpowiedni komfort badań. W państwowych placówkach trzeba niestety odczekać swoje w kolejce, co może irytować pacjentów, którym zależy na jak najszybszym wykonaniu badania w trosce o wyniki i walkę o odzyskanie dobrego stanu zdrowia. Rekordziści na państwowy rezonans magnetyczny potrafią czekać nawet 2 lata, co w przypadku postępujących chorób oraz niedyspozycji jest karygodne. Każdy z nas do badań tego typu powinien mieć dostęp natychmiastowy, tym bardziej, że żyjemy w czasach, gdy nowotwory nie wybierają i narażeni jesteśmy na cały szereg chorób wymagających wieloletniego leczenia. Tanie usługi rezonansu magnetycznego znaleźć można na Pomorzu i Śląsku, nieco drożej jest w Warszawie oraz Wielkopolsce. Do rezonansu magnetycznego trzeba oczywiście odpowiednio się przygotować. Skanowanie naszego ciała przez system jest absolutnie bezbolesne i bezpieczne. Starsi ludzie bardzo obawiają się rezonansu przez brak obycia z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

 

Co może wykryć rezonans magnetyczny?

 

Rezonans magnetyczny może wykryć cały szereg schorzeń kręgosłupa, a także narządów wewnętrznych. Czułe oprogramowanie urządzenia przegląda niemalże każdą komórkę naszego ciała, napotykając i analizując na miejscu każdą istotną dla naszego zdrowia zmianę. Z pomocą rezonansu można w porę wykryć wszelkie zmiany w kręgosłupie, mózgu, nowotwory różnego typu, choroby jamy brzusznej, choroby stawów, kończyn górnych i dolnych, choroby stóp, głowy. Ważne, by przed badaniem poinformować lekarza, czy jesteśmy nosicielami metalowych implantów, które mogą zaszkodzić w prawidłowym przebiegu badania. Wtedy skanowanie odbywa się na inne sposoby, chyba że mamy możliwość usunięcia czasowego implantów z materiałów metalowych. Wszystkim pacjentom po sześćdziesiątym roku życia poleca się skorzystanie z rezonansu magnetycznego. Takie badanie ma mieć znaczenie profilaktyczne – dzięki skanowaniu całego ciała można przyjrzeć się z bliska, czy w naszych narządach nie następują czasami niekorzystne zmiany. Reakcja na czas pozwala wielu seniorom przedłużyć życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *