Wygodne wkładki ortopedyczne kraków są cienkie, ale jednocześnie muszą zapewniać wystarczające podparcie i stabilność. Materiały ortopedyczne dzielą się na sztywne i elastyczne. Pierwsze z nich korygują deformacje poprzez ucisk wokół stopy, drugie natomiast zapewniają przestrzeń pomiędzy elementami ortezy a stopą. Elastyczne wkładki ortopedyczne są najczęściej stosowane w leczeniu zapalenia powięzi podeszwowej lub płaskostopia spowodowanego nadmiernym ciężarem ciała.

Wkładki ortopedyczne można również sklasyfikować ze względu na ich rozmiar: wkładki o pełnej długości pasują do wnętrza obuwia jako wkładki ortopedyczne kraków, ale wkładki ortopedyczne mogą być również ortopedyczne półdługie, a nawet ćwierćdługie. Wkładka ortopedyczna https://wkladki-ortopedyczne-krakow.pl/blog/leczenie-rozciegna-podeszwowego-krakow/ kraków wykonana jest z porowatego, lekkiego materiału, który umożliwia cyrkulację powietrza, dzięki czemu chodzenie jest bardziej komfortowe. Wkładki ortopedyczne ortopedyczne kraków powinny posiadać elementy stabilizujące w przedniej i tylnej części wkładki ortopedycznej, które zapewniają podparcie łuków i przyśrodkowej strony stopy.

W ciężkich przypadkach stosuje się ortezy ortopedyczne kraków pełnowymiarowe, które dopasowują się do kształtu stopy na całej jej długości. Muszą one jednak pasować również do obuwia wewnętrznego, ponieważ płaskie buty po prostu nie mieszczą pełnych wkładek ortopedycznychkraków.

Jednak ortezy ortopedyczne kraków lub wkładki ortopedyczne ortezy kraków powinny być dopasowane do stopy pacjenta przez podologa. Zakłada się je przy użyciu uniwersalnego materiału, który nie ma wpływu na temperaturę i wilgotność ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *