Kto z nas nie marzy, aby czasem odciąć się od rzeczywistości i uciec daleko od zgiełku miasta? Zdecydowanie najlepszym miejscem na taką ucieczkę jest mały drewniany domek w górach. Taka oaza bliżej natury pozwoli Ci się zrelaksować, odpocząć i zapomnieć o wszystkich problemach przy filiżance herbaty popijanej na zewnątrz, ulubionej książce, gdy jesteś otulony kocem lub przy kominku, kiedy trzymasz w dłoniach lampkę ulubionego wina. Do takiego miejsca można się wybrać na wakacje – w okresie letnim lub zimowym – albo zostać na stałe. Jeśli masz już idealny obraz marzenia o posiadaniu małego domku w górach lub w lesie to teraz wystarczy sprawić, aby to marzenie stało się rzeczywistością.

Jak spełnić marzenie o drewnianym domku w górach?

Mówi się, że „chcieć znaczy móc”, zatem idąc tym tropem, jeśli naprawdę chcesz mieć swój własny domek w grach to co stoi Ci na drodze, żeby go mieć? Możesz z łatwością zamienić to marzenie w rzeczywistość. Domek drewniany to stosunkowo niedroga, ale bardzo opłacalna inwestycja. Oczywiście, wszystko zależy od Twoich potrzeb, na przykład ilości pomieszczeń lub tego, czy chcesz w swoim domku spędzać tylko ciepłe weekendowe dni, czy mieszkać przez cały rok. Fakty są takie, że za ok. 14 m2 zapłacisz nieco ponad 20 tysięcy, a wymiar ok. 20 m2 to już jest koszt ponad 30 tysięcy – ale przecież domek w górach nie musi mieć ogromnego metrażu.

Czy można mieszkać w domku z drewna przez cały rok?

Duży wpływ na to, czy w domku z drewna będzie można mieszkać przez cały rok ma miejsce, w którym go wybudujesz. Chyba, że rozważysz izolację budynku, wtedy domki drewniane wakacyjne to zdecydowanie domki drewniane całoroczne – zdatne do użytku przez cały rok. Natomiast, najlepszym materiałem na ocieplenie domku z drewna jest wełna mineralna, która oprócz wysokich wartości ociepleniowych jest również ekologiczna. To wszystko prowadzi do jednego prostego wniosku: możesz mieszkać w domku drewnianym przez cały rok!

Korzyści posiadania małego drewnianego domku

Jedną z najważniejszych korzyści posiadania domku drewnianego jest jego cena. Budowa domu z drewna jest znacznie tańsza niż budowa domu z cegły. Wpływ na to ma znacznie krótszy czas budowy, oraz fakt, że drewno jest niezwykle lekkim i ogólnodostępnym materiałem. Kolejną zaletą jest długa żywotność takich budynków. Domek drewniany może przetrwać średnio od 100 do 150 lat. Ponadto, na terenie całej Europy wciąż można zobaczyć budynki z drewna, których wiek wynosi ponad 800 lat – a jeden kościół w Rosji ma ponad 1700 lat. Oprócz tego, warto jest mieć na uwadze, że drewno jako naturalny materiał wpływa korzystnie na zdrowie – obniża poziom stresu, ciśnienie krwi i wpływa kojąco na układ nerwowy. Co więcej, jedną z głównych zalet domków drewnianych jest to, że redukują hałas, co oznacza, że wewnątrz budynku panuje cisza i spokój.

Często domki z drewna są budowane z myślą o otaczającym naturalnym krajobrazie. Najważniejszą sprawą – można powiedzieć sprawą życia i śmierci – staje się, aby widoki z okna takiego domku były przepiękne. Dlatego, warto jest pamiętać, że walory estetyczne oraz korzyści drewnianych domków, sprawiają, że jest to marzenie, które warto spełnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *