Tenis jest dyscypliną niezwykle intensywną, sportowiec jest w ciągłym ruchu, bez odpowiedniego przygotowania łatwo tutaj o kontuzję, szczególnie w obrębie kostek. Żeby można poprawnie zatroszczyć się o swoje zdrowie, przede wszystkim o stopy, potrzebne są do tego dobrej jakości buty do tenisa. Dedykowane do konkretnej dyscypliny sportowej dodatki to nie tylko funkcjonalne akcesoria, świetnie komponują się także ze strojem, całość tworzy idealny strój sportowca, dopasowany pod każdym względem.

Jakie elementy trzeba wziąć pod uwagę w czasie kupowania butów do tenisa?

Jakość butów do tenisa nierzadko jest zauważalna na pierwszy rzut oka w sklepie. Zaawansowany sportowiec jest w stanie powiedzieć, które modele obuwia sprawdzą się, a które trzeba będzie wyrzucić po kilku treningach. Warto przyjrzeć się przede wszystkim podeszwie, powinna być dostosowana do powierzchni obiektów sportowych, w których odbywają się treningi. Korty tenisowe mogą być różne, różnią się rodzajem pokrycia, mogą być to korty twarde, ziemne, dywanowe. Inne buty do tenisa wybierze się na korty stworzone ze sztucznej trawy, inne na powierzchnie bardziej twarde. Stopy nie będą narażone na kontuzje, gdy obuwie będzie miało odpowiednią amortyzację, będzie można bez trudu odbijać się od podłoża, przesuwać na boki czy biec. Dobra przyczepność w takich butach jest istotnym aspektem, bez niej trudno byłoby skupić się na grze czy rozwijać swoje umiejętności sportowe. Jednym z najbardziej popularnych typów podeszw zapewniających dobrą przyczepność jest na przykład ta z bieżnikiem układający się w jodełkę.

Właściwy materiał zapewniający dobrą wentylację w butach do tenisa

Przez to, że tenis jest aktywnością fizyczną wymagającą od sportowca ciągłego ruchu, stopy wystawiane są na działanie wielu czynników negatywnych. W butach do tenisa nie powinny panować zbyt wysokie temperatury podczas treningu, skóra wówczas jest bardziej narażona na podrażnienia i niewygodę. Konieczny jest zakup takiego obuwia, które ma dobrą cyrkulację powietrza, można to osiągnąć między innymi za pomocą odpowiednich jakościowo materiałów. Buty do tenisa wykonane ze skóry naturalnej mogą być doskonałym zakupem zarówno dla zawodowca, jak i osoby, która uprawia taki sport od czasu do czasu rekreacyjnie. Prawidłowo dobrane dodatki pomogą w pokonaniu pierwszych trudności, zdobyciu doświadczenia i wiedzy. Tenis może dostarczyć wielu radości i satysfakcji, trudno jednak będzie po nie sięgnąć, gdy buty będą niedostatecznie dobrze dopasowane do warunków panujących na korcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *