Wydawać by się mogło, że w drukowanie na folii samoprzylepnej to rozwiązanie, w którym brak różnorodności. Nic bardziej mylnego. Wystarczy przyjrzeć się bliżej drukowaniu na tego typu powierzchni, by zauważyć, jak wiele propozycji mamy do wyboru. Które z nich są warte naszej uwagi? Prawdę mówiąc każdy rodzaj folii sprawdza się w innych zadaniach. Dlatego warto je poznać, by zapewnić sobie dobry druk na folii samoprzylepnej.

Folia monomeryczna

Naszą pierwszą propozcyją jest folia monomeryczna, pod której nazwą skrywa się rozwiązanie przeznaczone do aplikacji na płaskich powierzchniach. Folie monomeryczne sprawdzają się jednakowo w reklamie zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Stosowane są tutaj dwie wersje folie – w macie oraz połysku, a ostateczny wybór zależy oczywiście od nas. Druk z wykorzystaniem folii monomerycznej świetnie się sprawdza na krótkookresowej bądź średniookresowej ekspozycji, której czas nie trwa dłużej niż 2-3 lata.

Folia polimerowa

W druku na folii samoprzylepnej świetnie sprawdza się też folia polimerowa. Dedykowana jest ona przede wszystkim tam, gdzie mamy do czynienia z powierzchniami płaskimi z lekkimi przetłoczeniami. Folia polimerowa cechuje się bardzo dobrymi właściwościami i długą żywotnością, więc warto po nią sięgnąć wtedy, gdy planujemy długookresowe zastosowanie. Podaje się, że folia polimerowa może zapewnić nienaganny wygląd nawet do około 5 lat. Druk na tego typu folii sprawdza się jednakowo w reklamie zewnętrznej, jak i reklamie wewnętrznej. Znów sami możemy zdecydować, czy wydruk będzie w macie, czy w połysku.

Folia wylewana

Kolejną ciekawą propozycją okazuje się folia wylewana, która zaliczana jest do folii błyszczących. Folia wylewan to rozwiązanie, które świetnie nadaje się do nierównych powierzchni z wyraźnie odznaczającymi się przetłoczeniami. Folia wylewana jest dostępna w szerokiej palecie barw, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Folia wylewana idealnie sprawdza się w zastosowaniu zewnętrznym, w  tym m.in. w oklejaniu pojazdów. O jej zastosowaniu powinny pomyśleć osoby, które szukają rozwiązania do bardzo długiego zastosowania. Folia wylewana jest jedną z najtrwalszych folii, co oznacza, że taka reklama może przetrwać nawet powyżej 5 lat.

Folia One Way Vision

Pod nazwą folii One Way Vision skrywa się specjalistyczna folia do szyb. One Way Vision to  perforowana folia PCV, która sprawdzi się w na płaskich, przeźroczystych i szklanych powierzchniach. Folia One Way Vision jest odpowiednia do ekspozycji zewnętrznych na krótki i średni okres

Folia magnetyczna

Kolejną propozycją jest folia magnetyczna, czyli rozwiązanie, w którym najpierw reklamę drukuje się na folii samoprzylepnej, a dopiero później nanosi się na folię magnetyczną.

Folia odblaskowa

Mówiąc o najlepszych rodzajach folii do druku, nie sposób pominąć folii odblaskowej. W tym przypadku mamy do czynienia z produktem, który wyróżnia się doskonałymi właściwościami promieniowania zwrotnego. Tego typu folie nadają się do zadań specjalnych, w tym np. do produkcji znaków drogowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *